Dzięki odpowiednio dobranej technice powiększania penisa kwasem hialuronowym lub własnym tłuszczem bardzo szybko powracasz do „normalnej” aktywności. Musisz pamiętać, że przez jakiś czas po zabiegu musisz zastosować się do kilku podstawowych zasad. Oto, co Cię czeka!

 

Wynik zabiegu zobaczysz praktycznie od razu, ale zaczekaj dwa tygodnie, aby ocenić wynik ostateczny. Zrobimy zdjęcie przed i po, abyś mógł zobaczyć zmianę. Niezależnie od tego, pierwsze 2 tygodnie to czas, w którym kwas chłonie wodę i ulega stabilizacji, a tym samym poprawia się wygląd Twojego penisa.

Masaż – technika podania kwasu pozwala na osiągnięcie bardzo dobrego wyniku wizualnego – penis jest symetryczny, ma odpowiedni kształt. Przez pierwsze dni po zabiegu podany preparat jest dość plastyczny, więc jeżeli zauważysz jakieś nierówności, możesz je rozmasować w sposób zaprezentowany podczas Twojego zabiegu.

Zwróć uwagę na główkę penisa (żołędź) – istotne jest staranne umieszczenie produktu w odpowiedniej warstwie skóry. Istnieje bardzo małe ryzyko przemieszczenia preparatu na czubek penisa, zwłaszcza, jeżeli nie byłeś obrzezany. Jeżeli jednak do tego dojdzie, należy rozmasować produkt w kierunku trzonu penisa.

Aktywność seksualna, w tym masturbacja, może zostać wznowiona po około 3 tygodniach od zabiegu. Jest to istotne, ponieważ w tym czasie podany kwas się stabilizuje, a efekt zabiegu utrwala. Po wznowieniu aktywności seksualnej pamiętaj, aby zachować odpowiedni poziom higieny intymnej.

Przez pierwszy tydzień po zabiegu unikaj przyjmowania aspiryny – może to pogorszyć siniaki. Jeśli zażywasz aspirynę w związku z jakimkolwiek innym schorzeniem, poinformuj mnie o tym przed rozpoczęciem leczenia.

Pij dużo wody w okresie stabilizacji kwasu – co najmniej 2,5 litra dziennie.

Unikaj spożywania alkoholu przez 48 godzin po zabiegu.

W ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu na skórze możesz zaobserwować niewielkie siniaki, a sama skóra może stać się tkliwa. Ilość siniaczków różni się w zależności od Pacjenta (mogą się również w ogóle nie pojawić), ale sposób podania kwasu sprawia, że ryzyko to jest minimalizowane i jest zdecydowanie niższe, niż w przypadku tradycyjnych zabiegów.

Możesz zaobserwować niewielki obrzęk okolicy poddanej zabiegowi. Jeżeli jest to dla Ciebie kłopotliwe, możesz zastosować zimne okłady.

Większość Pacjentów nie odczuwa dolegliwości bólowych po zabiegu lub stwierdzony ból jest niewielki. Jeżeli pojawią się silne dolegliwości bólowe lub stwierdzisz jakieś nieprawidłowości np. podczas oddawania moczu, skontaktuj się ze mną celem uzyskania informacji odnośnie postępowania.

Wizyta kontrolna odbywa się najczęściej po 2-4 tygodniach od zabiegu. Jeżeli stwierdzisz, że chcesz jeszcze bardziej zwiększyć rozmiar penisa, po tym czasie możemy podać dodatkową ilość kwasu hialuronowego.