Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy!

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli Twojego pytania nie ma na tej liście, skontaktuj się z nami w dowolny sposób, a odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

Kto może poddać się zabiegowi powiększania penisa?

Nasi Pacjenci mają od 20 do 65 lat z bardzo różną wyjściową wielkością penisa. Większość Pacjentów po prostu chce się czuć dobrze z wyglądem i wielkością penisa. Zabieg skierowany jest do mężczyzn:

  • pełnoletnich
  • których pewność siebie jest obniżona przez obecny rozmiar i/lub kształt penisa
  • którzy chcą zwiększyć zadowolenie z życia seksualnego u siebie i swojego partnera
  • z łagodną asymetrią, zarówno naturalną, jak i z przyczyn chorobowych (np. choroba Peyronie)
    z zaburzeniami erekcji lub impotencją na tle psychicznym (związaną z niezadowoleniem z wielkości penisa).

 

Bardzo ważne są realistyczne oczekiwania i zostanie to szczegółowo omówione podczas konsultacji wstępnej.

Jakie rezultaty można osiągnąć poddając się zabiegowi?

W wyniku zabiegu, w sposób wyraźnie zauważalny, zwiększa się długość i obwód penisa. Zmiany te są widoczne zarówno podczas wzwodu, jak i w zwiotczeniu. Im więcej produktu podamy, tym większy przyrost. Większe objętości często powodują, że spoczynkowa długość się zwiększa ze względu na dodatkowy ciężar prącia.

Szacunkowo, można spowodować pogrubienie penisa o 2 do 5 cm w obwodzie, oraz spowodować wydłużenie około 2-3 cm. Im mniejsza początkowa wielkość penisa, tym spodziewany przyrost tych parametrów będzie większy.

Wyniki są natychmiastowe, długotrwałe, a po ustąpieniu działania kwasu penis jest zwykle większy, niż wyjściowo (efekt stymulacji tkanek).

* Wyniki pacjentów będą się różnić w zależności od wyjściowego rozmiaru, obrzezania, stanu skóry, wieku i wielu innych czynników. Zostanie to omówione i wyjaśnione podczas konsultacji lekarskiej.

* W przypadku pacjentów z objawami przedwczesnego wytrysku, zabieg można zastosować na żołędzi (głowie), aby poprawić kontrolę i wydłużyć czas potrzebny do osiągnięcia wytrysku.

Na jakiej zasadzie dochodzi do powiększenia penisa?

Zabieg powiększenia penisa istnieje już od dłuższego czasu. Jest on szczególnie często wykonywany w Azji (Korea, Tajlandia), gdzie powiększanie prącia jest prawdopodobnie bardziej powszechne niż gdziekolwiek indziej na świecie – wg statystyk 80% zabiegów odbywa się poprzez wstrzyknięcie wypełniacza skórnego na bazie kwasu hialuronowego, który jest obecnie uważany za najbardziej bezpieczną i jednocześnie najbardziej skuteczną opcję zwiększania rozmiaru penisa.

Wypełniacz działa tak, jak na twarzy i w innych częściach ciała. Jest wstrzykiwany tuż pod powierzchnię skóry i po 1-2 tygodniach ulega naturalnej integracji z tkanką prącia. Do tego czasu produkt można delikatnie masować, aby wygładzić wszelkie nierówności i zapewnić równomierne pokrycie powierzchni zabiegu. Podany kwas hialuronowy wiąże wodę i na tej zasadzie zwiększa swoją objętość i odżywia tkanki otaczające. Cały proces zajmuje kilka tygodni – stabilizacja wypełniacza, zwiększenie objętości poprzez związanie cząsteczek wody, a następnie powolny metabolizm i wchłanianie przez organizm.

Co ważne, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek efektów ubocznych (które są bardzo rzadkie), zabiegi są całkowicie i szybko odwracalne.

Jak długo będzie się utrzymywał efekt zabiegu?

Do zabiegów wykorzystujemy usieciowany kwas hialuronowy renomowanych producentów. Są to preparaty przebadane pod kątem możliwości użycia w okolicach intymnych, o dowiedzionym bezpieczeństwie i skuteczności.
Kwas ulega integracji z tkanką prącia po 1-2 tygodniach, a następnie jest powoli metabolizowany i resorbowany przez organizm. W zależności od rodzaju kwasu, spodziewany efekt może być widoczny 12-18 miesięcy, czasem dłużej *, ale może wymagać dostrzyknięcia niewielkich ilości kwasu celem podtrzymania zadowalającego efektu.

Istnieją dowody na to, że stosunkowo duże objętości kwasu oraz powtarzanie wstrzyknięć wypełniacza skórnego spowoduje, że efekt będzie się utrzymywał dłużej ze względu na stymulację kolagenu w okolicy poddanej zabiegowi.

* Istnieje niewielki odsetek pacjentów, którzy szybciej rozkładają podane preparaty kwasu hialuronowego, co może być spowodowane szybszym metabolizmem, stanami chorobowymi lub przyjmowanymi lekami. Nie wiadomo dokładnie, dlaczego tak się dzieje i nie można ustalić tego przed rozpoczęciem leczenia.

 

Tłuszcz – efekt utrzymuje się przez około 12 miesięcy.

Jak długo trwa zabieg?

Cała procedura jest stosunkowo prosta i nie wymaga znieczulenia ogólnego. Powinieneś zaplanować około 1 godziny na wizytę, po czym możesz powrócić do normalnej, codziennej aktywności.

W jaki sposób należy się przygotować do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Większość Pacjentów najpierw zgłasza się na konsultację wstępną celem kwalifikacji do zabiegu i jeżeli się zdecydują na procedurę, zabieg wykonujemy podczas kolejnej wizyty. Z drugiej strony, w przypadku braku przeciwwskazań, możliwe jest również wykonanie zabiegu podczas pierwszej wizyty.

Po jakim czasie od zabiegu mogę powrócić do pracy?

Wspaniałą rzeczą w niechirurgicznym powiększaniu penisa jest to, że nie musisz brać urlopu w pracy. Praktycznie natychmiast możesz wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po zabiegu?

Najczęstszymi objawami po podaniu wypełniaczy na bazie hialuronowego są  niewielkie dolegliwości bólowe lub przejściowy obrzęk i siniaki. W miejscu podania kwasu hialuronowego mogą wytworzyć się cysty, guzy, grudki (zwane guzkami), nieregularności na powierzchni skóry. Może pojawić się stan zapalny lub objawy infekcji. Niezwykle rzadkie, zwłaszcza po podaniu wysokiej klasy medycznych wypełniaczy, są reakcje alergiczne. U osób dotkniętych opryszczką narządów płciowych może dojść do uaktywnienia infekcji.

Najbardziej typowe problemy, z którymi spotykamy się po podaniu kwasu hialuronowego, wiążą się z samą procedurą i techniką podania kwasu. Mogą wystąpić problemy, takie jak niewłaściwe lub niedokładne rozmieszczenie kwasu, nierówności i migracja. Doświadczeni lekarze mogą skorygować te nieprawidłowości, ale w przypadku wypełniaczy dochodzi najczęściej do samoistnej korekcji na skutek stopniowego rozkładu kwasu w miejscu podania.

 

PAMIĘTAJ! Niezwykle istotna jest szybka reakcja na ewentualne objawy niepożądane. Jeżeli cokolwiek Cię niepokoi, zgłoś się niezwłocznie na konsultację i nie czekaj na pełny rozwój objawu. Większość powikłań, zwłaszcza w początkowej fazie rozwoju, można opanować bardzo prostymi i szeroko dostępnymi metodami.

Co można zrobić, jeżeli nie będę zadowolony z efektu zabiegu?

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym to jedyna metoda pozwalająca na powrót do stanu sprzed zabiegu.

Jeżeli nie jesteś zadowolony z efektu:

1) można podać dodatkową ilość kwasu hialuronowego

2) można podać substancję rozpuszczającą podany kwas

3) można nie robić nic – kwas zostanie rozłożony przez organizm, jednak na efekt tego postępowania trzeba poczekać kilka miesięcy.

Zadowolenie z zabiegu jest sprawą względną i zależy od naszych indywidualnych oczekiwań, a wręcz gustu. Jeżeli po zabiegu będzie wszystko w porządku, ale jednak stwierdzisz, że nie jesteś zadowolony z efektu i będziesz chciał, abym rozpuścił podany preparat, zostanie doliczona dodatkowa opłata za tą procedurę.

Co mogę zrobić, aby zwiększyć szanse na uzyskanie dobrego efektu zabiegu?

Aby zwiększyć szanse na powodzenie zastosowanej procedury, zdecydowanie zalecam powstrzymanie się od jakichkolwiek czynności seksualnych (w tym masturbacji) przez co najmniej 7 dni od zabiegu. Pierwsze dni są niezwykle istotne do stabilizacji i prawidłowego osadzenia kwasu hialuronowego, co z kolei zapobiega migracji kwasu do innych obszarów. Sama erekcja nie stanowi problemu – nie ma wpływu na rozmieszczenie kwasu.