Single post

Jaki rozmiar ma „przeciętny” penis?

Wielu naukowców próbowało i wciąż próbuje odpowiedzieć na pytanie mężczyzn (ale również kobiet) na całym świecie: Jaki rozmiar ma przeciętny penis?

Publikowane wyniki są często przedstawiane w zestawieniu z podstawowymi informacjami na temat powszechnego niepokoju mężczyzn na temat tego, czy ich penisy są wystarczająco duże i czy partnerzy seksualni będą lub są zadowoleni. Jaka jest prawda?

Przeczytaj ten artykuł – być może uzyskasz więcej informacji na temat rozmiaru swojego penisa lub rozmiaru penisa Twojego partnera.

Kilka podstawowych informacji dotyczących rozmiaru penisa:
  • aż 45% mężczyzn uważa, że ma małego penisa
  • w większości badań, spoczynkowa długość penisa wynosi od 7 do 10 centymetrów
  • obwód penisa w spoczynku wynosi od 9 do 10 centymetrów
  • średnia długość penisa we wzwodzie wynosi od 12 do 16 centymetrów
  • średni obwód penisa we wzwodzie wynosi około 12 centymetrów
Jaki więc jest średniej wielkości penis?

Różne źródła podają różne informacje w zależności od badanej populacji mężczyzn (wiek, narodowość, wielkość grupy badanej itp.).

Wyniki opublikowane w Journal of Urology oparto na badaniu 80 mężczyzn. Wg autorów, średnia długość penisa wynosi 8,8 w spoczynku i 12,9 cm we wzwodzie. Ciekawym stwierdzeniem było to, że długość penisa we wzwodzie niekoniecznie koreluje z długością w spoczynku. Mężczyźni o dość różnej długości penisa w spoczynku, mogą mieć taką samą długość we wzwodzie. Również badanie na 200 tureckich mężczyznach pokazało, że po spoczynkowej długości penisa nie można przewidzieć jego długości we wzwodzie. Prawda, że ciekawe? 🙂

W końcu w 2014 roku opublikowano badania przeprowadzone w USA na 1600 mężczyznach, a więc stosunkowo dużej grupie w porównaniu do poprzednio cytowanych. Inność badania polegała na tym, że pomiary były dokonywane przez samych badanych, a nie badających. Badania uznano za wiarygodne, a uzyskane wyniki to: średnia długość penisa we wzwodzie wynosi 14,2 cm, a średni obwód 12,2 cm. Ponadto stwierdzono, że uzyskany wynik zależy również od rodzaju stymulacji seksualnej – inna może być podczas masturbacji, a inna przy pobudzeniu przez partnerkę lub partnera.

Ostatnie dane – dane z wielu różnych badań podsumowane przez naukowców z Londynu – obejmujące grupę ponad 15 tys. mężczyzn:

Przeciętny penis ma 13,12 centymetrów (5,16 cala) długości i 11,66 cm (4,6 cala) obwodu podczas wzwodu. Zwiotczały penis ma przeciętnie 9,16 cm (3,6 cala) długości i 9,31 cm (3,7 cala) obwodu.

Panowie, a jak Wasz penis ma do przedstawionych danych? 😉

 

Leave a Comment